Yarışma

Ödüllü Yarışma Sorusu Cevabı Ve Kazanan

Cevap gönderme süresi sona ermiştir.Ödüllü yarışma sorusuna cevap göndererek katılan 46 kişiden, 18 kişi doğru cevabı vererek Balıkesirspor forması kazanmak için çekilişe katılmaya hak kazanmıştır.

Yapılan çekiliş sonucu, forma kazanan talihli; Nuri Yalçın (Balıkesir)

Sorumuzun doğru cevabı C Şıkkı'dır. (Kırmızı Forma - Beyaz Şort)

 

Ödüllü Yarışma

Ödüllü yarışma sorumuz, 1974-75 sezonunda 3-0 kazanarak şampiyonluğumuzu matematiksel olarak ilan ettiğimiz ve 1.Lig'e yükseldiğimiz Konya İ.Y. maçından. 18.05.1975 tarihinde oynanan bu tarihi maçta, takımımızın hangi forma ile sahada mücadele ettiğini tahmin eden bir Balıkesirspor taraftarına çekilişle Balıkesirspor forması hediye edeceğiz.  

Balıkesirspor'un, 74-75 sezonu maçlarında giydiği forma stillerinden 3 tanesi, cevap şıkkı olarak olarak aşağıda verilmiştir. Tahmininizi, a , b veya c şıkkı olarak, balkesarsivi@hotmail.com adresine, isim ve iletişim bilgilerinizle birlikte 3 Mart 2013 Pazar günü saat 21:00'e kadar gönderebilirsiniz.

 

 

 

 

Cevap Gönderme Süresi Sona Ermiştir..

Yarışma sorumuzun cevabı Kaya Köstepen'dir.

Doğru cevabı gönderenler arasında yapılan çekilişle, Balıkesirspor 2012-13 sezonu kapalı tribün kombine kartı kazanan yarışmacı;
Yener Dönmez (Balıkesir)
Yarışmaya katılarak cevap gönderen tüm katılımcılara teşekkür ederiz.


ÖDÜLLÜ YARIŞMA:

Bir süredir ara verdiğimiz ödüllü soru yarışmamıza, bu ay yeniden başlıyoruz. Bu ayki sorumuzun ödülü, 1 adet 2012-13 sezonu Balıkesirspor kombine kartıdır. (Kapalı tribün)
Cevabı bilenler arasından çekilecek kur'a neticesinde belirlenen 1 taraftarımız sezonluk kombine kartı kazanacaktır.

Soru:

Sorumuzun konusu olan eski teknik direktörümüz, 1984-85 sezonunda Balıkesirspor'da görev yapmıştır. Altay ve Beşiktaş'ta uzun yıllar başarıyla futbol oynayan bu teknik adam, aynı zamanda ilk kadromuzda yer alan ve Beşiktaş'tan transfer edilen efsanevi futbolcumuz Coşkun Ehlidil ile de Beşiktaş'tan takım arkadaşıdır.


1984-85 sezonu başında Balıkesirspor'un başına teknik direktör olarak getirilmiştir. Sezon başında flaş sonuçlarla zirveye yükselen ve 2.ligdeki grubunu uzun süre lider götüren Bal-Kes'in teknik adamı, ikinci yarının 2.haftasındaki Tarsus İ.Y. deplasmanı sonrasında, Balıkesirspor'u yüzüstü bırakarak Balıkesir'e dönmemiş, İstanbul'a geçerek daha önceden hazırladığı istifa mektubunun yerini telefonla yöneticilere bildirimişti.

Balıkesirspor'u parasal sorunlar için terkettiği çokça konuşulsa da, kendisi istifa mektubunda ailesel sebeplerin arkasına sığınmıştır.
Takımın iyi gittiği ve güçlü şampiyonluk şansı olduğu bir dönemde yaptığı bu hareket çokça tepki çekmişti. Özellikle Balıkesirspor'da yıllarca görev yapmış olan Orhan Çilen dahi, kaleme aldığı köşe yazında kendisine ağır sitemini dile getirmişti.Balıkesirspor'da, 1984-85 sezonunda sezon başından 2.yarının 2.haftasına kadar teknik direktörlük yapan ve geçen yıl vefat eden bu eski futbolcu ve teknik adamın ismini biliyorsanız; cevaplarınızı 22 Ağustos Çarşamba günü saat 18:00'e kadar
balkesarsivi@hotmail.com email adresine gönderebilir veya 'İletişim' menümüzü kullanarak yarışmaya katılabilirsiniz.

 

 

YARIŞMA: 
Yarışma sorumuzun ödülü, 1 adet orjinal Balıkesirspor Forması'dır. Cevabı bilenler arasından çekilecek kur'a neticesinde belirlenen 1 taraftarımıza, orjinal Balıkesirspor Forması göndereceğiz.

(CEVAP GÖNDERME SÜRESİ DOLMUŞTUR)

Soru:

Sorumuzun konusu olan eski futbolcumuz, 1966 Almanya doğumludur. Karşıyaka, Fenerbahçe, Trabzonspor'da oynadıktan sonra 1993-94 sezonunda Balıkesirspor'a transfer olmuştur. Balıkesirspor'da bir sezon futbol oynadıktan sonra Eskişehirspor 'a transfer olarak takımızdan ayrılan bu eski futbolcumuz,  Balıkesirspor'a son 20 yılda gelen en kariyerli futbolculardan biridir. 

  
4 kez A Milli Takım formasını da giyen bu futbolcu, toplam 21 resmi maçta Balıkesirspor formasını giymiştir. Yukarıda, Balıkesirspor'da oynadığı döneme ait bir resmi yer alan bu eski futbolcumuzu hatırladınız mı?Cevaplarınızı 11 Mart Cuma günü saat 18:00'e kadar
balkesarsivi@hotmail.com email adresine gönderebilir veya 'İletişim' menümüzü kullanarak yarışmaya katılabilirsiniz.

 

 

YARIŞMA: (Cevap Gönderme Süresi Sona Ermiştir.)
Bu haftanın ödülü, 2 adet orjinal Balıkesirspor Forması'dır. Cevabı bilenler arasından çekilecek kur'a neticesinde belirlenen 2 taraftarımızın adreslerine orjinal Balıkesirspor Forması göndereceğiz.

Soru:
Balıkesirspor formasını hem 1.Lig'de, hem 2.Lig'de, hem de 3.Lig'de giymiş tek futbolcudur. 1974-1987 yılları arasında, (Gaziantepspor'da oynadığı 1980-81 sezonu hariç) Balıkesirspor forması giymiştir.Defans bölgesinde oynayan bu oyuncumuza, ortaya koyduğu mücadeleci ve sert futbol sebebiyle Balıkesirspor taraftarları tarafından 'Jilet' lakabı verilmişti.

1986-87 sezonunda son kez Balıkesirspor forması giyen, takım kaptanlığımızı da yapan ve oynadığı dönemde Balıkesirspor taraftarının da gözdeleri arasında yer alan bu oyuncumuzu hatırladınız mı?

Cevaplarınızı 01 Aralık Çarşamba günü saat 18:00'e kadar
balkesarsivi@hotmail.com email adresine gönderebilir veya 'İletişim' menümüzü kullanarak yarışmaya katılabilirsiniz.


 

Süresi Sona Eren Yarışmalar:

3. haftanın sorularının ödülleri ise şöyle:
1.Kategori sorusunun cevabını doğru bilen 1 taraftarımıza (birden fazla kişi

doğru cevabı verirse kur'a ile) Balıkesirspor'un 2010-11 sezonu kapalı

tribün kombine kartı,

2.Kategori sorusunun cevabını doğru bilen 1 taraftarımıza (birden fazla kişi

doğru cevabı verirse kur'a ile) orjinal Balıkesirspor forması hediye edeceğiz.

Her iki kategoriye katılım da serbesttir.

Cevaplarınızı balkesarsivi@hotmail.com adresine isim-soyisim ve irtibat

telefonu yazarak gönderebilir veya "İletişim" menüsündeki formu

doldurarak da yarışmaya katılabilirsiniz.3.Hafta soruları için cevap gönderme süresi sona ermiştir. İlginiz için teşekkür

ederiz.
Kategori-1'de doğru cevap : Selahattin Torkal

Kategori-2'de doğru cevap : Sami Gökdeniz

 

 

 

3.HAFTA KATEGORİ-1 SORUSU :
1925 İstanbul Fatih doğumludur. Adana Demirspor'da futbola başladı. 1944'de Fenerbahçe'ye transfer oldu. Oynadığı dönemde en iyi sağ bek seçildi ve 9 kez Milli Takım forması giydi.

 

1961 yılında futbolu bıraktıktan sonra, teknik adamlık kurslarına giderek ilk diplomalı teknik adamlardan birisi oluyor. 1975 yılında, Boğaziçi Üniversitesi'nden sıra arkadaşı Balıkesirspor Başkanı ve Belediye Reisi Kaya Avni Sağlıkçı'nın ısrarıyla ligin 2.yarısında Balıkesirspor'un başına geçiyor ve Balıkesirspor 1.Lige yükseliyor. Köyler arasında futbol turnuvası düzenlemesi ve Balıkesirspor'a yetenekli yerli futbolcu kazandırma çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Balıkesirspor 1.Lige çıktıktan sonra bazı yöneticillerle ters düştüğü için takımın başından ayrılıyor ancak 1977-78 sezonunda tekrar Bal-Kes'te teknik direktör olarak görev almıştır.
Bu eski teknik direktörümüz kimdir?
balkesarsivi@hotmail.com

 

3.HAFTA KATEGORİ-2 SORUSU :
1989-1999 yılları arasında Balıkesir Belediye Başkanlığı yapmıştır. 1992-1994 yılları arasında Balıkesirspor Kulübü  Başkanlığı yapan bu siyasetçimizin mesleği avukatlıktır. Balıkesir Belediye Başkanı olup da, Balıkesirspor'a en çok destek veren başkanlardan biridir. Başkanlık döneminde Balıkesirspor'un kazandığı başarılarda ve tesisleşmede önemli katkıları vardır.
Bu eski belediye ve Balıkesirspor başkanı kimdir?

balkesarsivi@hotmail.com 

 2.Hafta soruları için cevap gönderme süresi sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
Kategori-1'de doğru cevap : Kaptan SEZER
Kategori-2'de doğru cevap : Murat Bölükbaşı
Yukarıda yer alan 3.hafta soruları için katılımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

2.HAFTA KATEGORİ-1 SORUSU :

1972-76 yılları arasında, Balıkesirspor'da 5 sezon boyunca forma giydi. 2.Ligde şampiyon olan ve 1.Ligde oynayan kadromuzda yer aldı.
Orta sahada ve defansta görev yaptı. Fuat Seyrekoğlu'nun futbolu bırakmasından sonra Balıkesirspor kaptanlığını yaptı.
 
 

Balıkesirspor'un 1.Lig'de oynadığı 1975-76 sezonunda, Özer ile bu futbolcumuz arasında yaşanan kaptanlık çekişmesi takımda huzursuzluğa yol açtı ve golcü Özer'in birkaç hafta kadro dışı bırakılması sonucunu getirdi.
Balıkesirspor formasını son kez 29.05.1976 tarihinde oynadığımız Adanaspor maçında giydi. 
Bu eski futbolcumuz ve kaptanımız kimdir?

balkesarsivi@hotmail.com

 

2.HAFTA KATEGORİ-2 SORUSU :

Balıkesirspor'a 1990-91 sezonu başında transfer oldu. 1969 Sakarya doğumludur. 1990-93 yılları arasında 3 sezon Balıkesirspor forması giydi. Forvette attığı gollerle ve hırslı oyun yapısıyla Balıkesirspor taraftarlarının gönlünde taht kurdu.

Balıkesirspor forması altında 86 resmi maça çıktı ve toplam 39 gol attı.
1992-93 sezonunun 2.haftasında, Balıkesir'deki Bucaspor maçında kalecimiz Menderes'in maç 0-0 iken 90.dakikada kırmızı kart görmesi ve penaltıya sebebiyet vermesi sonucu kaleye geçerek penaltıyı kurtarması unutulmazlar arasında yerini almıştır.
  
Balıkesirspor formasını son kez 06.06.1993 tarihinde oynanan ve 2 gol attığı Bucaspor maçında giydi. Sezon sonunda Petrolofisi'ne transfer olarak Balıkesirspor'dan ayrıldı.
Aynı zamanda centilmenliği ile de dikkat çeken ve Balıkesirspor'da oynadığı 3 sezon boyunca sadece 6 sarı kart gören bu eski golcü futbolcumuzu hatırladınız mı?

 
balkesarsivi@hotmail.com

 

 

 

1.Hafta soruları için cevap gönderme süresi sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.
Kategori-1'de doğru cevap : İSMET GÜMÜŞ
Kategori-2'de doğru cevap : HALİM OKTA
Yukarıda yer alan 2.hafta soruları için katılımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

1.Hafta Kategori -1 Sorusu :

1985-86 sezonunda geldiği Balıkesirspor'da 6 sezon boyunca forma giydi. 1989-90 ve 1990-91 sezonlarında da takımımızın kaptanıydı.

Orta sahada görev yapan ve golcü yönüyle de takımımıza büyük emekleri geçmiş bu eski futbolcumuz, Balıkesirspor formasıyla toplam 76 resmi maçta görev yaptı ve 21 gol kaydetti.

1959 Aydın doğumlu olan bu futbolcumuz, 26.05.1991 tarihinde Bilecikspor'a karşı son kez Balıkesirspor formasını giydi ve sezon sonunda Sökespor'a transfer olarak Balıkesirspor'dan ayrıldı.

Bu başarılı orta saha oyuncumuz ve kaptanımızı hatırladınız mı?

balkesarsivi@hotmail.com

 

 

 

 

 

1.Hafta Kategori-2 Sorusu:

Beşiktaş'ta oynadığı yıllarda Türkiye'de tanınan bir oyuncu olan bu eski golcü futbolcumuz, Beşiktaştan sonra sırasıyla Gaziantepspor, Antalyaspor, Sakaryaspor ve tekrar Antalyaspor'da forma giydikten sonra 1995-96 sezonunun başında Balıkesirspor'a transfer oldu. Aynı sezonda, Balıkesirspor'un 2.Lig 2.Gruptan lider olarak play-off'a çıkması ve 1.Lig'in kapısından döndüğü başarılı günlerde attığı gollerle Balıkesirspor'a büyük katkı sağlamıştı.

1966 Manisa doğumlu olan bu eski golcümüz, 1995-96 , 1996-97 ve 1997-98 sezonlarında Balıkesirspor formasıyla mücadele etti. Toplam 68 resmi maçta Balıkesirspor forması giydi ve 38 gol attı. 1995-96 sezonunda Balıkesirspor forması altında gol kralı oldu.

26.04.1998 tarihinde Bergamaspor'a karşı son kez Balıkesirspor forması giydi ve sezon sonunda Y.Salihlispor'a transfer olarak Balıkesirspor'dan ayrıldı.

Bu eski golcümüzün kim olduğunu hatırladınız mı?

balkesarsivi@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

Gayriresmi Balıkesirspor Arşivi 1966-2017