Bunlar da Var

Balıkesirspor'un emektarlarından Emine ÖZGÜN.. 1984 yılına kadar, 10 yıldan fazla Balıkesirspor Kulübü'nde temizlikçi ve çamaşırcı olarak çalışan Emine Hanım, futbolcularımızın formalarını, tozluklarını, eşofmanlarını yıkar, stad tel örgülerine asarak kurutur ve daha sonra ütüleyerek takımımızın sahaya kendi deyimiyle "tiril tiril" çıkmasını sağlardı.. İte bu fotoğrafta Emine Hanım yine forma, eşofman, şort ve kazakları bir güzel yıkayarak, Atatürk Stadı'nın tel örgülerine asarak kuruturken..  (1983)

 

 

 

Balıkesirspor'da efsaneleşmiş bir isimi olan Kaptan Fuat Seyrekoğlu'nun nişan töreni.. Nişan yüzüklerini gene efsane isimlerinden kulüp başkanımız Kaya Avni Sağlıkçı takıyor.. (1977)

 

 

Balıkesirspor'un unutulmaz futbolcularından, Jilet lakaplı Kazım ERGÜL, 1986'da Balıkesir'de 1-0 kazandığımız Bursa Kültürspor maçında başından yaralanmasına rağmen, Bal-Kes 3 oyuncu değişikliği hakkını kullandığından takımını sahada eksik bırakmamak adına, büyük fedakarlık göstererek yaklaşık 35 dakikada bu halde mücadele ediyor. Maç sonundaki hali, bu fotoğraf ile belgeleniyor.. 

 

 

Balıkesirspor sevigisi ve ilgisi, bazen bu şekilde enterasanlıkları da beraberinde getirmişti. Cengiz Karabulut isimli kuaför, müşterisinin saçına, Balıkesirspor armasının şeklini verdiği modeli uyguluyor.. (1971)

 

 

Balıkesirspor amigolarından Hacı Semih'in, o dönemde 3.Lig'de şampiyonluğa giden Ayvalıkgücü'ne amigo olarak destek vermesi ile ilgili haber mizanpajı.. (1986)

 

 

 

Balıkesirspor'un ilk olarak 1969-70 sezonunda teknik direktörlüğünü yapan Suat Mamat, yalnız kaldığı Kervansaray Otel'indeki odasında, her gece yatmadan önce fotoğraflarına bakarak özlem giderdiği kızı Günsu ve oğlu Suat'ın resimlerine bakarken.. (1970)

 

 

 

1985-86 sezonunda, 2.Lig'de haftalar boyunca kötü gidişe son veremeyen Bal-Kes, gol yollarında da oldukça etkisiz kalınca, bir grup taraftar Boluspor maçı öncesi imam eşliğinde "Gol" duası yapıyor. Dua fayda etmiyor olacak ki, maçı sahamızda 5-0 kaybediyoruz. Maçtaki mağlubiyet imama bağlanıyor ve "İmam kesin Boluspor'luydu.." şeklinde esprili yorumlar yapılıyor..

 

 

 

Balıkesirspor'un şimdilerde bile amatör branşlarda bir basketbol, voleybol, hentbol gibi sporlarda bir takımı bulunmazken, yaklaşık 44 yıl önce kurulan Balıkesirspor Kız Basketbol takımı (1970)

 

 

 

Balıkesirspor'un emnektar müstahdemlerinden, kulübümüzün kuruluş yıllarından itibaren uzun süre hizmet eden Cemaliye ÇAĞLAR, takım otobüsünde deplasman öncesi dua ederken.. (1977)

 

 

 

Balıkesir'de, Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda, şimdiki Ziraat Bankası'nın olduğu binanın girişine asılan bir pankart.. Balıkesirspor Arması'nın oldukça tombul bir şekilde resmedildiği ilginç bir pankart.. (1971)

Ne sağı, ne solu, kalbimiz imanla dolu

Tuttuk mu eli, bırakmayız kolu

Niyetimiz şampiyonluk yolu

Beki, hafı, açığı zaferlere azmetsin

Şahlanın Bal-Kes'ler 1.Lig'e namzetsek..

 

 

 

Balıkesir'de şimdiye kadar böylesine ağır bir siste, (2013-14 sezonundaki K.Maraş maçının bir bölümü hariç) herhalde futbol maçı oynanmamıştır.. 1980-81 sezonunda, 2.Lig A Grubu ilk yarının son maçında Göztepe'yi konuk eden Bal-Kes, büyük bölümü sis altında oynanan maçta Göztepe ile 1-1 berabere kalmıştır. Maçın sonlarına doğru sis o kadar etkili olmuştu ki, görüş mesafesi 10 metrenin de altına düşmüştü.. İşte o maçtan bir kare  (1980)

 

 

 

Balıkesirspor taraftarı, galibiyetle sona eren bir deplasman zaferinin ardından, geni yaşlısı yüzlerce kişi, İnanöz Otobüsü ile şehre dönen takım otobüsünü karşılarken sevinç içerisinde.. İnsan selinden otobüs ilerleyemez halde.. (1969)

 

 

 

Hırçın furbolcumuz "Maradona" lakablı Kazım, eşi ve çocukları ile evinde.. Saç stili ve az da olsa futbol tekniği ile o dönemin ünlü futbolcusu Maradona'ya benzetilen Kazım'ın Balıkesirspor'a transferi, aile huzurunu da beraberinde getirmiş..  (1985)

 

 

 

Efsane kadrolardan bir tanesi olan ve Balıkesirspor'a tarihinde ilk kez 1.Lig'e çıkma sevincini yaşatan 1974-75 sezonundaki futbolcularımızın bir bölümü, rahmetli teknik direktörümüz Rıdvan KÖSEMİHAL ile birlikte Balıkesir Kuğu Sauna'sında.. Futbolcu-teknik direktör kaynaşması ve kenetlenmesinin en güzel örneklerinden biri olan bu fotoğraftaki birlik ve samimiyet, o dönem bize şampiyonluğu getirmişti.. (1974)

 

 

 

Futbolcularımızdan Taner İNCE'nin nikahı.. "Çete" lakablı Taner, nikahtan sonra, Balıkesir eski nikah dairesi önünde eşi, futbolcularımız ve akrabaları ile mutluluk pozu veriyor.. (1970)

 

 

 

Türk futbolunun unutulmaz golcülerinden "Bay Gol" lakablı Osman ARPACIOĞLU, 1977-78 ve 1978-79 yıllarında Balıkesirspor forması giyerek, jübilesini de Balıkesirspor forması altında yapmıştır. Bay Gol, bir bayram günü en janti haliyle Balıkesir tarihi şadırvanı önünde.. (1978)

 

 

 

Balıkesir halkının, futbolcusunu teşvik etmek için vaad ettiği veya verdiği çok çeşitli hediye ve ikramları gördük, duyduk ama bu kadar ilginci herhalde yoktur.. Balıkesir'li "Şef" lakablı ve kanarya hastası büfeci Fikret İBİKOĞLU, rakip kaleye gol atan her Bal-Kes'li futbolcuya, her gol için bin lira değerinde kanarya hediye edeceğini ilan ediyor.. Balıkesirspor sevgisi, kanarya hastalığının önüne geçmiş olsa gerek.. (1971)

 

 

Balıkesirspor'un Karesi Türbesi'ndeki şampiyonluk duası.. 1.Lig'e çıkmak için büyük bir mücadele içine giren Bal-Kes'te, Karesi Türbesi önünde şampiyonluk için dua ediliyor. Kulübümüzün emektar bekçisi Ahmet Efendi, Kulüp Müdürü Orahn Çilen, Teknik Direktör Selahattin Torkal, Antrenör Rıdvan Kösemihal, genç takım antrenörü Sabri Hoca, futbolcular Abdullah, Bülent, Sabri ve diğerleri şmapiyonluk duasında.. (1975)

 

 

Balıkesirspor'un efsane kaptanı Fuat SEYREKOĞLU, futbolu bıraktıktan sonra hızla aldığı kilolardan kurtulmak ve formunu korumak için idmanda futbolculara eşlik ediyor.. (1976)

 

 

 

Altınordu'yu deplasmanda 3-1 yenerek, 1.Lig yolunda önemli bir engeli aşan Bal-Kes'i, Balıkesir'de karşılayan taraftarlar ve takımımız davul zurna ile eğlenirken.. Solda yöneticimiz fırıncı Necip KARASU, arkada sağda ağzındandüşürmediği sigarası ile teknik direktör Rıdvan KÖSEMİHAL (1975)

 

 

 

Taraftarlarımız, takımımızı ve kafileyi Kütahya deplasmanına giden Balıkesirspor futbolcuları ve kafilemizi Gar'dan yolcu ediyor.. (1967)

 

 

Futbolculuktan ayakkabıcılığa.. (1978)

 

 

 

Balıkesirspor'un efsane oyuncularından Kazım ERGÜL, Gaziantepspor'a transfer olarak bir yıl ayrı kaldığı Balıkesir'in özlemini hep çekmişti. İşte Gaziantepspor'da oynadığı dönemde, izin gününden faydalanarak geldiği Balıkesir'deki evinde, eşi ve oğlu ile.. (1981)

 

 

 

İç acıtan bir jübile.. İzmirspor, Tirespor, Denizlispor, Altınordu ve son olarak da Balıkesirspor'da yıllarca oynamış olan futbolcumuz Behçet, Balıkesirspor'da futbolu bıraktıktan sonra, kendisine jubile yapacak kulüp bulamayınca, kendi jübilemi kendim yaparım diyerek İzmir Damlacık sahasındaki mahalle maçı ile jubilesini yapıyor.. 20 dakikalık iki devre halinde oynanan mahalle maçından sonra, Altınordu'lu, Bucaspor'lu, Tirespor'lu ve diğer eski takım arkadaşlarından bir kısmı, kendi takım formaları ile Behçet'i yalnız bırakmıyor.. Behçet'in üstünde ise Balıkesirspor forması var.. (1983)

 

 

 

Enteresan bir transfer teklifi hikayesi.. Çanakkalespor'un o dönemdeki yöneticileri de futbolcudan iyi anlıyormuş.. (1975)

 

 

 

Çorumspor deplasmanı dönüşü Balıkesirspor otobüsü.. Değlasmandan alınan puan kutlanıyor.. Renkli yönetici Necip KARASU gene başrolde, futbolcular ile göbek atma yarışında..   (1975)

 

 

 

Balıkesirspor'un unutulmaz oyuncularından Kaptan Veli TOKLU (solda) ve sol açık Behçet.. Ayakkabıcılık konusunda babadan meslek erbabı olan Veli TOKLU, Behçet ile Balıkesir'de ortak açtıkları spor ayakkabısı mağazasında, ayakkabı imalatı üzerinde çalışırlarken.. (1982)

 

 

Balıkesirspor amigoları, kapalı tribün önünde taraftarı coştururken.. (1967)

 

 

Bir zamanlar Atatürk Stadı'nda.. Belki bu Cemaliye Hanım'ı hatırlayanlar vardır.. (1975)

 

 

Bir yılbaşı gecesi, Veli TEKİNOĞLU bulaşık nöbetinde.. 1974'ü 1975'e bağlayan yılbaşı gecesinde, Balıkesirspor Kulübü 2.Başkanı A.Mithat TAVLI'nın evinde toplanan futbolcularımız, gece geç vakitlere kadar sohbet edip plaktan müzik dinledikten sonra, bulaşıkları yıkama işini üstlenen Veli TEKİNOĞLU önlüğü takarak işe koyuluyor.. Arkada en solda Nezihi TOSUNCUK'da, her zamanki muzipliği ile olayın içerisinde.. (1975)

 

 

Deplasmanlarda dahi, oğlunun yanından ayrılmayan Sabri GÖZ'ün annesi gazete haberinde. (1974)

 

 

Berber Hasan KUŞ'un, Balıkesirspor'un Beşiktaş'ı yenmesi halinde vaad ettiği bedava traş haberi.. (1975)

 

 

 

Balıkesirspor sevgisinin, gerçek anlamda "Hasta" ettiği, yıllarını kulübümüze vermiş unutulmaz malzemecimiz Mehmet MÜLAYİM o çileli ve sıkıntılı günlerde.. (1983)

 

 

Balıkesirspor kaptanı Sabahattin mankenlik denemesinde (1982)

 

 

Balıkesirspor'un unutulmaz futbolcularından Ayvalık'lı Veli Tekinoğlu (B.Veli) , futbolu bıraktıktan sonra Ayvalık'ta açtığı spor mağazasında.. (1981)

 

 

 

Balıkesir'in tanınmış simalarından, ünlü oyuncu Tamer YİĞİT'de gençliğinde Balıkesirspor'un yakın takipçilerindedi.. Takım oyuncularımıza vaad ettiği takım elbise haberi ile dönemin gazete haberlerinde.. (1971)

 

 

 

Balıkesir sokaklarında, sepeti ile seyyar lahmacun satıcısı, Balıkesirspor sevgisini, şapkasına yazdırdığı "Her Şeyim Bal-Kes" yazısı ile gösterirken..  (1971)

 

 

 

Balıkesir sokaklarına, şehrin takımı Balıkesirspor'un renklerinde kırmızı-beyaz mozaik taşı döşenmesi ile ilgili haber.. (1970)

 

 

Müşerref Duran, Bandırma deplasmanındaki özel maçta, takımını yalnız bırakmazken.. (1970)

 

 

 

Balıkesirspor'lu futbolcular, kar sebebiyle Atatürk Stadı'nda idman yapamayınca, kulüp binasına dönüşte Kurtdereli Spor Salonu önünde kartopu oynarken.. (1980)

 

 

 

Rize'de Rizespor'u 3-2 mağlup eden Balıkesirspor, maç sonunda şehirden çıkana kadar taşlanmıştı. İşte atılan o taşlardan biri, kafilemiz tarafından saklanmış ve üzerine "15.12.1974 Rize Hatırası 3-2" yazılarak, yaşananlara dikkat çekmek için sergilennişti.. (1974)

 

Gayriresmi Balıkesirspor Arşivi 1966-2017